realitni.infoblog.cz

Kterých barev v interiéru se rozhodně nemusíte bát?

Publikováno 14.09.2015 v 09:30 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 42x

Dobrá zpráva je, že se nemusíte bát žádné barvy. Do interiéru se hodí bílá, černá, fialová i zelená. Je jen dobré si dát pozor na to, v jak velkých plochách ji budete aplikovat. Celá černá místnost by asi nebyla úplně vhodná. Pokud s ní ale budete šetřit a zkombinujete s nějakou světlou barvou, výsledek může být moc hezký.

Každý má svůj názor
Barvy v interiéruKaždý z nás má rád jiné barvy a také je jinak vnímá. 

Pokud se jedná o výběr barev v domácnosti, kde žije několik lidí, může to být boj. 

Problém nastane hlavně v obýváku, kde rodina tráví dost společného času. Navíc se vztah k barvám mění i v průběhu života.Teď žlutou nesnášíte, za pět let ji možná budete zbožňovat. 

Barvy vybírejte také podle vybavení bytu. Pokud máte raději starší styl, měli byste být s barvami opatrní. Naopak moderní nové byty v Praze snesou barvy bez problému. 

Černo-bílo-červená

Realitní rádce doporučuje, že byste si měli pohrát maximálně se třemi barvami. Potom už by pokoj mohl působit přeplácaně. Co třeba černo-bílo-červená klasika? 

Na někoho tato kombinace může působit temně a tvrdě. Ale můžete přeci zvolit za hlavní barvu bílou a tu černou a červenou jen doplnit. Tato kombinace se hodí do všech místnosti včetně koupelny.

Pozitivní zelená nebo mystická fialová?

Pohoda, klid, svěžest. Takové pocity vám navodí zelená barva. Můžete ji využít v mnoha odstínech od tmavě zelené přes brčálovou až po světlou limetkovou. Hezky vypadají kombinace se žlutou nebo modrou. Fialová působí tajemně, mysticky a elegantně. 

Její nevýhodou ale je, že je velmi nepříjemná pro lidské oko. Může také působit depresivně a chladně, což není dobré pro melancholické povahy.

Velkým fialovým plochám je tedy lepší se vyhnout. V menším množství může ovšem fialová krásně oživit váš interiér. A jestli jde o developerské projekty nebo byt v paneláku na tom nezáleží.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?