realitni.infoblog.cz

Jak by měl vypadat ideální stavební pozemek?

Publikováno 30.07.2017 v 11:56 v kategorii BYDLENÍ, přečteno: 33x

Není nad to si postavit vlastní dům. Ale na stavbu domu potřebujete také kvalitní parcelu. Ceny za pozemky si každý rok zvyšují. Pokud plánujete stavět dům, je teď nejvhodnější doba na koupi stavební parcely. Ale vybírejte obezřetně. Protože právě pozemek určuje konečnou cenu výstavby.

Stavební pozemky jako investice
PozemekInvestovat své peníze do nemovitostí je to nejlepší, co můžete udělat. Zvláště pokud se jedná o pozemky Praha

Jejich cena totiž každým rokem stoupá. Je to tedy ta nejvýhodnější investice, kterou můžete udělat. Navíc pozemky na ceně neztrácejí a dají se v budoucnu velice dobře využít. 

Třeba ke stavbě rodinného domu. Koupí pozemků můžete dokonce zajistit své děti do budoucna.Díky tomu, že je o stavební pozemky stále větší zájem, budete mít jistotu, že je tato investice výhodná. Na nákup pozemků je teď ta nejlepší chvíle.

Jak by měl vypadat ideální stavební pozemek?

Když si chcete pořizovat stavební parcelu, protože máte v plánu stavit dům, dávejte si při výběru pozemku velký pozor. V inzerátech na prodej pozemků Praha nejsou uvedeny všechny informace.

Přitom některé jsou velice důležité, protože dokážou velice razantně ovlivňovat konečnou cenu výstavby. Zajímat by vás měl především vzhled pozemku.

Na výstavbu domu je ideální rovný terén nebo mírný svah. Tam nemusíte provádět rozsáhlé terénní úpravy. Ty jsou totiž z pravidla velice drahé. Také si váš pozemek přeměřte.

Důležité je i to pod povrchem

Nejen vzhled pozemku určuje cenu za provedenou výstavbu. Důležité je i podloží. Stavební pozemky na prodej okolo Prahy většinou mají hnědozem. Ta je pro výstavbu domu ideální.

Není ani příliš měkká, ale snadno se v ní kopou základy. Pozor byste si měli dávat na příliš kamenitou zem.Tam bude zapotřebí větších a silnějších strojů. Ideální ale nejsou ani písčité půdy. Pokud něčemu takovému nerozumíte, je dobré si sebou vzít někoho, kdo vám s výběrem pozemku rád poradí.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?